Lyssna på oss om ljud!

Lyssna på oss om ljud!

Nu kan du äntligen lyssna på en podd om det vi på Ecophon älskar mest, ljud! Jag och mina två kollegor Maria Quinn och Johan Gross har skapat ljudpodden.

Vill du lära dig massa bra saker om akustik och ljudmiljöer, men dina ögon kanske är lite trötta just idag? Leta upp dina hörlurar, luta dig tillbaka och lyssna på oss.  Du kommer möte både oss och intressanta gäster inom våra segment, skola, sjukvård och kontor. Det är roligt, jag lovar 🙂

Finns där poddar finns eller här

 

 

 

Profilbild

Ida Cederlund

Skolan är Sveriges största arbetsplats. Tyvärr är ljudmiljön i många skolor inte bra och det gör det svårt för både lärare och elever att "göra ett bra jobb". Syftet med LJUDSKOLAN är att sprida kunskap om hur ljud i skolan påverkar människor. För dig som vill veta mer om ljud, klicka på "Ljudfakta" högst upp på sidan. Har du FRÅGOR OM LJUD - kontakta mej på: ida.cederlund@ecophon.se eller 042-17 99 43