Hör du mig nu?

Hör du mig nu?

Arbetar du med eller mot skolans värld och önskar få en bättre kunskap om hur ljudet påverkar oss? Du kanske tillhör en arbetsgrupp som skall bygga en ny skola eller är du lärare som upplever att ljudnivån är för hög i ditt klassrum?

Anmäl dig till en kostnadsfri föreläsning om ljud och hur man kan förbättra den akustiska miljön inom skolan.

Du kommer få lyssna på Ida Cederlund, konceptutvecklare på Ecophon. På ett enkelt och pedagogiskt sätt förklarar jag vad som egentligen är ljud och hur du kan förbättra upplevelsen av den akustiska himmeln inomhus. Vid min sida har jag Petra Wantzin och  Roger Anderek båda marknadsingenjörer på Ecophon.

 

När: Fredag den 5:e februari  kl. 10-10:45 eller  Torsdag den 11:e februari kl. 10:00-10:45

Hur: Anmäl dig med ditt namn, arbetsplats och din yrkesroll till:
ida.cederlund@ecophon.se

 

Anmäl dig senast den 4:e februari eller den 10:e februari.

Var: Teamsinbjudan skickas innan mötet

För att få till en dialog med dig som lyssnar har vi satt ett max antal på 15 personer.

Efter avslutad föreläsning skickar vi ett mindre ”informationskitt” om du önskar!

 

 

Saint-Gobain Ecophon AB”) ansvarar för att hela tiden hålla er personliga information säker samt att behandla denna i enighet med nationella lagar samt i enlighet med Dataskyddsförordningen (General Data Protection Regulation) instiftad av den Europeiska Unionen läs mer
Profilbild

Ida Cederlund

Skolan är Sveriges största arbetsplats. Tyvärr är ljudmiljön i många skolor inte bra och det gör det svårt för både lärare och elever att "göra ett bra jobb". Syftet med LJUDSKOLAN är att sprida kunskap om hur ljud i skolan påverkar människor. För dig som vill veta mer om ljud, klicka på "Ljudfakta" högst upp på sidan. Har du FRÅGOR OM LJUD - kontakta mej på: ida.cederlund@ecophon.se eller 042-17 99 43